• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Zábrana na truhlíky - funkční i krásná

on . Posted in Exteriér

Pořídili jste se krásné truhlíky, ale zjistili jste, že vaše parapety nejsou tím nejbezpečnějším místem, kde je usadit? Co s tím? Buďto se smíříte, že vaše okna nebudou truhlíky krášlena a nebo si pořídíte zábranu na truhlíky. Taková zábrana na truhlíky není nic, za co byste se měla stydět. Doba, kde byla důležitá jen funkčnost, už je dávno pryč. Zábrana na truhlíky je vyrobena z krásné kované oceli, navíc si můžete vybrat i barevné provedení. Chtěla byste, aby zábrana ladila s truhlíkem, ale i okapem? Bez problémů! Navíc na ně může i pršet, se vším se počítá. Bezpečnost je velmi důležitá, taková rozbitá hlava kvůli truhlíku, který nebyl dostatečně zabezpečen, se vám nevyplatí.

Výběr čerpadla záleží na typu vody, kterou chceme čerpat

on . Posted in Zahradní technika

Byť se to na první pohled může jevit jako nepodstatná věc, druh vody hraje při výběru čerpadla velmi významnou roli. V případě, kdy budeme čerpat vodu z jiných než podzemních zdrojů, musíme zohledňovat míru jejího znečištění.

cerpadla

Pro čerpání pitné vody se dají použít jak povrchová odstředivá čerpadla, tak i ta ponorná.

Jestliže se chystáme čerpat užitkovou vodu (déšť, vodní nádrže, studny), je vhodné využít sacího koše, který zabraňuje vniku listí, trávy a dalších nečistot.

Litinová či nerezová čerpadla se používají v případě čerpání splaškové vody. V tomto případě je rovněž vhodné zvážit použití čerpadel s řezacím zařízením. To totiž dokáže rozmělnit velké nečistoty ještě před tím, než je začne čerpat.

Nejlepší dřevěný materiál jsou KVH hranoly

on . Posted in Exteriér

Pokud rekonstruujete, tak asi tušíte, co to jsou KVH hranoly. Patří mezi nejlepší stavební materiály, které něco opravdu vydrží. Mají dlouholetou životnost, a díky přírodnímu původu jsou zcela nezávadné. Jsou velmi oblíbeným materiálem na dětská hřiště či městský mobiliář. Díky tomu, že schnout v řádu let, není nutné je ničím natírat či jinak povrchově upravovat. Díky jejich praktičnosti jsou skvělým stavebním materiálem do interiéru, jako designový prvek. Vůně dřeva navíc krásně dokreslí rodinnou atmosféru.

KVH hoblované hranoly

Vazníky

on . Posted in Exteriér

Vazníky se používají nejen na rodinné domy, půdní vestavby nebo průmyslové haly. Můžete se s nimi setkat i například u mostů a supermarketových objektů. Střešní vazníky se vyrábějí ze dřeva nebo z oceli. Dřevěné se hodí spíše na jednopodlahové objekty, ať už otevřené nebo uzavřené. Občas bývá problém s vlhkostí, ovšem pokud tento problém dobře ošetříte, oceníte hlavně jeho lehkost a jednoduchou zpracovatelnost. Ocelové vazníky se hodí na obrovské budovy atypických tvarů, které unesou i mohutné konstrukce.
Podle tvarů je také můžeme rozdělit do několika kategorií: pultové, sedlové, obloukové, girlandové nebo s rovnoběžnými pásy. Pokud se o vazníky a výběr zajímáte, navštivte strechy92.cz

Plotové centrum vám pomůže s výběrem plotu

on . Posted in Exteriér

plotové centrum

V současné době jsou na moderní bydlení kladeny vysoké nároky. Dokonalý interiér s dostatkem prostoru, upravený exteriér ohraničený kvalitním plotem. Existuje pestrá škála plotů, přičemž každá varianta má své výhody a nevýhody. Dřevěné ploty se pyšní svým elegantním designem, v jehož kontrastu stojí náročná údržba. Kované ploty jsou bezúdržbové, ale finančně náročnější. Plotové centrum vám v následujících řádcích prozradí více informací o jednotlivých plotech.

Ochranné pomůcky

on . Posted in Potřeby pro zahradu

Pokud pocházíte ze Zlína či blízkého okolí a nakupujete ochranné pracovní pomůcky, tak pravděpodobně znáte zavedenou firmu REPA. Posláním této společnosti je chránit vaše zdraví a především vaše končetiny před úrazem. V jejich sortimentu tak najdete obuv, rukavice, chrániče, čepice, helmy a ostatní vybavení, bez kterého se v práci neobejdete.
S použitím ochranných pracovních pomůcek nezahálejte, může vás to stát zdraví. U nás najdete i holínky, pracovní oděvy, velmi oblíbené prestižky a další. Proto neváhejte a podívejte se na náš e-shop, kde si můžete vybrat svou velikost i barvu.