• zahradní ventil

  Zahradní technika

  Nabízíme poradentsví v oblasti zahradní techniky.

 • úklid

  Uklízecí prostředky

  Uklízecí prostředky, přípravky a speciální vybavení.

 • kotelna

  Technické zajištění

  Rady a tipy z oblasti energií, technického vybavení apod.

Zahrada bez čerpadla je jako rybník bez vody

on . Posted in Zahradní technika

Každý správný zahradník ví, že bez čerpadla je jeho život o hodně složitější. Pokud jste ale zahrádkář začátečník, tak se možná v čerpadlech tak úplně neorientujete a nevíte, po kterém typu se porozhlédnout.

Máme pro vás přehled základních druhů čerpadel a jejich použití.

 • Elektrická zahradní čerpadla existují ponorná a povrchová. Používají se k napájení ze studen a jiných zdrojů vody.
 • Kalové čerpadlo slouží pro vyprazdňování nádrží či vody z rybníčků , nebo splašek a fekálií.
 • Čerpadla do vrtů slouží pro čerpání tekutin z velkých hloubek.
 • A mezi čerpadla řadíme také domácí vodárny, které slouží pro zásobování domácností vodou.

Skleníky se už dávno nestaví ze skla

on . Posted in Exteriér

Máte doma skleník? A mohli bychom ho vidět? Pokud o jeho výstavbě pouze přemýšlíte, zvažte možnosti z jakého materiálu ho můžete vytvořit. Od názvu to vypadá, že by logicky mělo jít o skleněnou konstrukci, ale to už není tak úplně pravda. Dříve tomu tak ve většině případů bylo a lidé si to pod pojmem skleník jako první vybaví, ale populární začínají být i různé alternativy.

Nevěste hlavu a pověste truhlíky na háky

on . Posted in Zahradní technika

Znáte to, jdete po řemeslnických trhách, prohlížíte si všechny krásné výrobky a najednou narazíta na neodolatelné, ručně proutěné truhlíky. To se bude doma hodit a hned vedle prodávají nádherné a voňavé květiny, řeknete si. A tak si pořídíte jak několik truhlíku tak rostlinstvo se záměrem, že oživíte vaše ničím výrazné obydlí.

Kovové držáky truhlíků vás oslní

on . Posted in Potřeby pro zahradu

Máte pocit, že díky vašim květináčům si může váš dúm říct, jak má krásne okno? V tom případě určitě využíváte i zábrany na truhlíky, pomocí nichž si tak krásné okno udržíte. Nepoužívate a pořádně ani nevíte, proč byste měli? To je jednoduché, první rozbitý truhlík vás o tom přesvědčí téměř okamžitě.

Konec pumpování na zahradách

on . Posted in Zahradní technika

Máte na zahradě nebo na dvoře studnu a chtěli byste z ní čerpat vodu pro použití v domě? Řešení je velmi jednoduché a jmenuje se domácí vodárna.
Instalace a následné používání vodárny je velmi jednoduché, takže se nemusíte obávat toho, že si s vodárnou nebudete vědět rady a proto raději zůstanete u pumpování vody do kýblů.

domaci vodarna studna

Vodárna se připojí k elektřině, sací hadice se připojí k hrdlu a to se ponoří do studny. Žádná velká věda! Vše ostatní už funguje jako u klasického vodovodního kohoutku nebo hadice – prostě, tak jak jste zvyklí.

Zábrany truhlíků nemusí být ochranou na úkor krásy

on . Posted in Potřeby pro zahradu

zábrany květinových truhlíků

 

Pokud jste perfekcionistkou a chcete, aby vaše zahrada byla do nejmenšího detailu dokonalá, nesmíte zapomenout na vaše krásně rozkvetlé květiny v truhlících. Nebudeme se vlastně bavit o truhlících jako takových, ale spíše o tom, jak je ochránit před různými pády a zničením. Existuje mnoho způsobů jak se s tímto problémem vypořádat, jen jich bohužel mnoho není estetických. Nechávat truhlík ležet volně na okně je hloupost a pokud tomu nevěříte, třeba takový silný vítr vás rychle přesvědčí o opaku. Zábrany, které ochrání vaše rostliny v bezpečí si můžete vyrobit určitě doma, ale ruku na srdce, jejich vzhled nebude zrovna nejlepší. Pokud chcete aby vaše zábrany květinových truhlíků nesloužily pouze jako ochrana, ale přidávaly vašemu domu ještě více do krásy, určitě se porozhlédněte po rozumnějším řešení. 

Existují prodejci, kteří se specializují primárně na zábrany květinových truhlíků. U takových si můžete být jisti, že kvalitní kovářská práce nejenže ochrání vaše květiny, ale i vzbudí závist v okolí nad vzhledem zábran. Proč zakrývat krásu květin ošklivou ochranou, když máte jednoduše lepší možnost jak se rozhodnout.